Woongemeenschap

Samenwonen bij Lunorius: een initiatief voor wie niet alleen wil zijn

Geplaatst op  

27/04/2026

Huur of koop:
te koop
Regio
West Vlaanderen
Gemeente of Stad
Nog onbekent
Bedrag
€Prijs: € 200.000 – € 300.000

Beschrijving

Nu de kinderen de deur uit zijn, is mijn huis vaak te groot en vooral te stil. Ik ben nog hartstikke actief, maar ik merk dat ik de spontane aanloop van vroeger mis. Daarom ben ik het initiatief gestart voor Lunorius. Ik zoek mensen die ook geen zin hebben in een stille woning, maar die hun eigen plek en privacy wel heel belangrijk vinden. Het idee is om een wooncoöperatie op te zetten voor de actieve middenklasse, waarbij we samen eigenaar zijn van het project. Zo houden we de inkoopkosten en de maandelijkse VvE-lasten beheersbaar. Het is geen project voor de allerlaagste inkomens, maar zeker ook niet voor mensen met een overdreven dikke portemonnee; het is simpelweg een goede en sociale plek voor je spaargeld.

Bij Lunorius is er altijd wel iets te doen, maar niets moet. Als je zin hebt om te fietsen, te shoppen of een film te kijken, is de kans groot dat er een buur is die mee wil. Heb je een dag geen behoefte aan aanspraak, dan ben je gewoon in je eigen woning. Ik kijk ook naar de mogelijkheid voor een kok die een paar keer per week kookt, zodat we gezellig samen kunnen aanschuiven zonder de dagelijkse zorg van het koken.

Wat ik vooral belangrijk vind, is dat we geen "gedoe" krijgen met poetslijsten of onderhoudstaken. Voor de gezamenlijke ruimtes regelen we een schoonmaakservice, die je naar wens ook voor je eigen privévertrekken kunt gebruiken. Daarnaast richten we ons op energiezuinige locaties om de maandelijkse rekeningen nu en in de toekomst laag te houden. Ik onderzoek momenteel verschillende locaties en zoek mensen die geen "zorg" nodig hebben, maar die wel een nieuwe manier van wonen willen vormgeven.

Heb je interesse om hier eens over door te praten? Kijk dan op lunorius.com of stuur me een berichtje via jantina@lunorius.com. Dan drinken we binnenkort een kop koffie om kennis te maken.

Groet,

Jantina

contact

Jantina@Lunorius.com
http://Lunorius.com